Galaxy

Kód: GALAXY/AUS/2023
148 Kč 132,14 Kč bez DPH 148 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Australský chmel Galaxy je největším úspěchem Austrálie a společnosti Hop Products of Australia (HPA). Šlechtění začalo v roce 1994, kdy byla australská samičí rostlina známá jako J78, která je potomkem odrůdy Pride of Ringwood, zkřížená se samčí rostlinou odvozenou od vysoce alfa německého chmele Perle. Chmel Galaxy byl vyvinut společností Hop Products Australia v polovině 90. let, ale na trh byl uveden až v roce 2009.

Profil chuti a vůně
Galaxy je dvouúčelový chmel, který lze použít ve všech přídavcích chmele v průběhu celého pivovarského procesu.

Chmel Galaxy má jednu z nejvyšších koncentrací silic známých u chmele, což přispělo k jeho raketovému nárůstu popularity. Galaxy je často popisován jako chmel s výraznou vůní a chutí po mučenkách, ale i čistých citrusových plodech a broskvích. Občas se objeví také ananasové a tropické ovocné tóny. Chmel Galaxy je celý z tropického ovoce, bez květinových, borovicových nebo kořeněných příchutí a vůní.

Galaxy je mimořádně všestranná odrůda chmele. Může skvěle doplňovat ostatní chmely nebo zaujmout hlavní roli jako hlavní příchuť. Díky vysokému obsahu alfa kyselin se hodí zejména pro pozdní vaření a suché chmelení. Jejich výrazná směs citrusů, mučenky, broskví a nádechu trávy jistě vynikne a vytvoří pivo, jaké nemá obdoby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ: Galaxy je nejpopulárnější australská odrůda vyšlechtěná ze samčí rostliny odrůdy Perle a samičí triploidní odrůdy chmele

Alfa kyseliny: 12,0-16,0 %

Beta kyseliny: 5,0-7,0 %

Aroma: maracuja, mango, broskve, citrusy

 Pivovarská charakteristika: vysokoobsažná odrůda chmele s dobrým profilem hořkosti a vynikajícím aroma profilem

Doporučené použití a chmelení: třetí a DRY HOP, perfektní také jako singl hop

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: