Fermentis SafeLager W34/70

Kód: 262
128 Kč 114,29 Kč bez DPH 128 Kč / 11.5 g
Skladem (8 ks)

Tento kvasinkový kmen je považován za jednoho z nejvýznamnějších ve světě pivovarnictví, a to zejména díky své dlouhé historii a konzistentní kvalitě. SafLager™ W-34/70 je vhodný pro spodní kvašení, což znamená, že pracuje při nižších teplotách a působí na dno fermentační nádoby. Tento kvasinkový kmen je obzvláště oblíbený pro výrobu ležáků, což jsou piva s dlouhým a chladným kvašením a následným zráním při nízkých teplotách.

Díky svému genetickému pozadí a specifickým vlastnostem dokáže SafLager™ W-34/70 produkovat pivní profily s vyváženými květinovými a ovocnými tóny. Navíc vytváří neutrální, čisté chutě, které jsou charakteristické pro tradiční ležáky. Tento kvasinkový kmen má vysokou míru sedimentace, což znamená, že se rychle usazuje na dně fermentační nádoby, což usnadňuje separaci piva od kvasinek a jeho následnou čistou filtraci.

Teplotní rozpětí pro kvašení s tímto kmenem se obvykle pohybuje mezi 9-15°C, což umožňuje pivovarům dosáhnout optimálních výsledků v různých klimatických podmínkách. Tento kvasinkový kmen také vykazuje vysokou toleranci na alkohol, což znamená, že je schopen dokončit kvašení piva i při vyšších alkoholických obsazích.

Celkově je SafLager™ W-34/70 ceněný pro svou spolehlivost, konzistenci a schopnost produkovat vysoce kvalitní ležáky s vyváženými a čistými chutěmi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sedimentace: vysoká

Stupeň prokvašení: střední

Teplota kvašení: 12-15°C

Tolerance na alkohol: 10,5 %

Dávkování: 80-120g/hl - jeden balíček na cca 10l mladiny (při kvašení při teplotě 7-12°C je nutné zvýšit počet kvasnic na 200-300g/hl)

Skladování: Aby se zajistila dlouhodobá vitalita kvasinek, uchovávejte je v chladném a suchém prostředí při teplotě méně než 10°C. Při vyšší teplotě dochází k několikanásobně rychlejší úmrtnosti kvasinek. Po otevření sáček důkladně uzavřete, skladujte při teplotě 4°C a do 7 dnů spotřebujte.

Doba trvanlivosti: 36 měsíců od data výroby – pokud je balíček skladován uzavřený a v optimálních skladovacích podmínkách (v teplotě do 10°C)

Doplňkové parametry

Kategorie: Fermentis
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: