Lallemand Nova Lager 11g

Kód: 271315
115 Kč 102,68 Kč bez DPH 115 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Společnost Lallemand Brewing nedávno představila nový kvasinkový kmen pro pravé spodní kvašení nazvaný LalBrew NovaLager™. Tento kmen je vyvinut tak, aby vytvářel čistý, charakteristický profil ležáku s vysokým stupněm prokvašení a silnou flokulací. Jedná se o hybrid Saccharomyces pastorianus (geneticky nemodifikovaný), vybraný speciálně pro výrobu čistých piv ležákového typu s optimálním kvasným výkonem.

LalBrew NovaLager™ je robustní kmen ležáckých kvasinek s ideálními pivovarskými vlastnostmi, včetně rychlého kvašení, vysokého útlumu a silné flokulace. Jeho výrazný chuťový profil je velmi čistý, s mírnými estery v širokém rozsahu teplot.

Tento kmen vznikl výsledkem výzkumné a vývojové práce společnosti Renaissance Bioscience Corp. (Vancouver BC, Kanada) ve spolupráci se společností Lallemand Brewing. Byl vybrán pomocí klasických a geneticky nemodifikovaných metod šlechtění s cílem získat nový hybridní kmen Saccharomyces cerevisiae x Saccharomyces eubayanus, který přináší inovativní přístup k výrobě ležáckého piva.

LalBrew NovaLager™ produkuje minimální množství VDK/diacetylu a díky patentované technologii Kalifornské univerzity v Davisu (USA) nedochází k tvorbě sirovodíku (H2S), což zkracuje dobu zrání spojenou s výrobou ležáckého piva. Díky expresi enzymu β-glukosidázy může LalBrew NovaLager™ podporovat biotransformaci chmele a zvýraznit jeho chuť a aroma.

Tento nový kmen LalBrew NovaLager™ je inovativní nástroj speciálně přizpůsobený potřebám řemeslného vaření piva a přináší nové možnosti pro výrobu kvalitního ležákového piva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití: Ležáky, Pale Lager, Cold IPA, Baltic Porter

Sedimentace: Střední

Stupeň prokvašení: 78 - 84%

Tolerance na alkohol: 13%

Teplota kvašení: 10-20°C

Pivovarské vlastnosti a senzorika:

Optimální teplotní rozsah pro kvasinky LalBrew NovaLager™ při výrobě tradičních stylů je 10 - 20 °C. Tyto kvasinky od společnosti Lallemand Brewing lze použít k vaření stylů, jako je Pale Lager, Cold IPA nebo dokonce Baltic Porter. Je poměrně čistá, většinou neutrální s mírnými esterovými tóny (červené jablko a ovoce), s nízkým obsahem diacetylu a bez H2S.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lallemand
Hmotnost: 0.11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: