East Kent Golding

Kód: GOLDING/ENG/2023
97 Kč 86,61 Kč bez DPH 97 Kč / 100 g
Skladem (10 ks)
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

East Kent Golding je často považován za vrcholný anglický chmel. Pěstovaný výhradně v Kentu, Anglie, a pocházející z Canterbury Whitebine, je to odrůda stará několik století. Přestože existují tvrzení, že jde o odlišnou odrůdu, je identický s Canterbury Golding a oba názvy byly po nějakou dobu používány zaměnitelně. Canterbury je město ve východním Kentu a chmel byl poprvé uveden na trh v roce 1790. Někteří však dodnes tvrdí, že East Kent Golding a Canterbury Golding jsou dvě odlišné odrůdy, přestože neexistují jasné důkazy na podporu tohoto tvrzení. Odrůda se začala primárně označovat jako East Kent Golding v roce 1838.

Má dobrou výnosnost v Anglii, ale ukázalo se, že má ještě lepší výnosnost v Oregonu po jeho zavedení v roce 1994. Má úžasný aromatický profil s tóny levandule, koření, medu a nádechem tymiánu. Chuťově je zemitý a mírně hořký s sladkým, hedvábným, medovým charakterem. East Kent Golding je považován za vrcholný anglický chmel, který je dlouho oblíbený pro výrobu ejlů a světlých ejlů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ: Golding je tradiční britská aromatická odrůda chmele označovaná též jako East Kent Golding pokud je pěstována ve východním Kentu a také jako Kent Golding pokud je pěstována ve středním Kentu

Alfa kyseliny: 4,0 - 5,5 %

Beta kyseliny: 2,0 - 3,5 %

 Aroma: levandule, koření, medu a nádechem tymiánu

 Pivovarská charakteristika: aromatická odrůda s dobrým aroma profilem používaná jak pro klasické tak suché chmelení

Použití: třetí chmelení, DRY HOP

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: