Mosaic

Kód: MOSAIC/USA/2022
Výprodej
139 Kč –21 %
chmel bez p
139 Kč –21 % 109 Kč 97,32 Kč bez DPH 109 Kč / 100 g
Vyprodáno
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Mosaic je hybridní odrůda chmele, vytvořená spojením chmela Simcoe (YCH 14) a samčího exempláře odvozeného od Nuggetu, jehož genetické linie zahrnují Tomahawk, Brewers Gold, Early Green a další neznámou odrůdu. Tato odrůda byla uvedena na řemeslnou pivovarnickou scénu v roce 2012 společností Hop Breeding Company (HBC).

Profil chuti a vůně: Mosaic je vysoce univerzální odrůda chmele, která exceluje v různých fázích pivovarského procesu.

Mosaic nabízí unikátní a složitou kombinaci květinových, tropických, ovocných a zemitých charakteristik, které se velmi pozitivně projevují v mnoha různých stylech piva, přestože je nejčastěji využíván v IPA.

Díky svému komplexnímu chuťovému a aromatickému profilu získal Mosaic své jméno. Tento chmel je nejvíce známý pro své aroma po borůvkách a tropickém ovoci, ale je rovněž proslulý svými tóny citrusů, travin, borovice, koření, mandarinek, papáji, růží, zemité půdy, květů a dokonce i žvýkačky.

Mezi běžné popisy vůně/chuti oblíbeného chmele Mosaic patří ovocné (borůvky), citrusové (mandarinky, grapefruity), tropické (mango, guava), květinové a zemité. Díky této škále charakteristik a relativně vysokému obsahu alfa kyselin tento chmel exceluje jak ve funkci hořkého, tak aromatického prvku. V konečném důsledku dodává pivu chuťové a aromatické profily, které nenajdete u jiných odrůd chmele.

Mosaic je jednou z nejoblíbenějších a nejvíce využívaných odrůd chmele dnes. Může být použit v široké škále pivních stylů, avšak nejčastěji se vyskytuje v IPA a světlých ejlech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ: Odrůda Mosaic byla vyšlechtěna z odrůd Simcoe a Nugget a je povolená od roku 2012.

Chemické složení:

  • Alfa kyseliny: 11,5-13,5 %
  • Beta kyseliny: 3,5-4,0 %

Aroma: Tropické ovoce, papája, mandarinka.

Pivovarská charakteristika: Odrůda chmele s výrazným aroma profilem.

Doporučené použití a chmelení: Ideální pro třetí chmelení a sušení za studena (Dry Hop).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: