Mosaic

Kód: MOSAIC/USA/2022
157 Kč 136,52 Kč bez DPH 157 Kč / 100 g
Skladem (7 ks)
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Mosaic je dcerou chmele Simcoe (YCH 14) a samce odvozeného od Nuggetu, který měl rodokmen zahrnující Tomahawk, Brewers Gold, Early Green a neznámou odrůdu. Na řemeslnou pivovarnickou scénu jej v roce 2012 uvedla společnost Hop Breeding Company (HBC).

 Profil chuti a vůně
Mosaic je dvouúčelový chmel, který lze použít ve všech přídavcích chmele v průběhu celého pivovarského procesu.

 Mosaic nabízí jedinečnou a komplexní směs květinových, tropických, ovocných a zemitých vlastností, které se velmi příznivě promítají do několika různých pivních stylů, ačkoli se používá především v IPA.

 Komplexní chuťový a aromatický profil Mosaicu vedl k jeho názvu. Tento chmel je nejznámější pro své borůvkové a tropické aroma, ale je také známý svými citrusovými, travnatými, borovicovými, kořeněnými, mandarinkovými, papájovými, růžovými, zemitými, květinovými (květy) a žvýkačkovými deskriptory.

 Mezi deskriptory vůně/chuti velmi oblíbeného chmele Mosaic běžně patří ovocná (borůvka), citrusová (mandarinka, grapefruit), tropická (mango, guava), květinová a zemitá. Kombinace těchto popisů vůně a chuti s relativně vysokým obsahem alfa kyselin umožňuje tomuto chmelu plnit dvojí funkci, a to jak hořkou, tak aromatickou. V konečném důsledku Mosaic poskytuje v pivu chuťové a aromatické profily, kterých s jinými odrůdami chmele jednoduše nelze dosáhnout.

 Chmel Mosaic je jednou z nejpoužívanějších a nejznámějších odrůd chmele, které se dnes používají. Lze jej použít v mnoha různých pivních stylech, ale obvykle se vyskytuje v IPA a světlých ejlech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ: odrůda Mosaic je vyšlechtěná z odrůdy Simcoe a Nugget povolená od roku 2012

Alfa kyseliny: 11,5- 13,5 %

Beta kyseliny: 3,5-4,0 %

 Aroma: tropické ovoce, papája, mandarinka,

 Pivovarská charakteristika: odrůda chmele se specifickým aroma profilem

Doporučené použití a chmelení: třetí chmelení, DRY HOP

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
// INFOHLÁŠKA NA ZÁLOŽCE