SAAZ Special

Kód: SAAZ/CZ/2022
65 Kč 58,04 Kč bez DPH 65 Kč / 100 g
Skladem (10 ks)
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Odrůda Saaz Special je nová česká odrůda chmele, která vznikla z hybridního původu Žateckého poloraného červeňáku. Patří do skupiny aromatických odrůd a svým charakterem se řadí mezi odrůdy jako je Žatecký červeňák a Sládek. Tato odrůda je charakterizována poměrně vysokým obsahem látky zvané Farnesen, která pivu dodává jemnou a vyváženou hořkost.

I když Saaz Special nenahradí tradiční Žatecký poloraný červeňák, může ho výborně doplnit v receptech na pivo. Jeho vlastnosti umožňují pivovarům experimentovat s novými chutěmi a aroma, aniž by ztratili ten charakteristický český punc. Saaz Special tak otevírá nové možnosti pro tvorbu chutných a vyvážených piv s českým šmrncem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alfa kyseliny: 4,5-8,0% Beta kyseliny: 5-11%

Aroma: Příjemné chmelové, bylinné s ovocnými a kořenitými tóny, za studena kokos

Pivovarská charakteristika: Jedná se o hořko-aromatickou odrůdu chmele s vyšším obsahem alfa kyselin, která se vyznačuje kombinací dobrého aroma profilu.

Doporučené použití a chmelení: Tato odrůda je ideální pro ležáky a všechna svrchně kvašená piva. Je doporučeno použít ji na první až druhou fázi chmelovaru. Taktéž je vhodná na studené chmelení, kde může přinést lehké kokosové tóny, které dodávají pivu zajímavou a bohatou chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: