Síran vápenatý 100 g - Calciumsulfaat

Kód: 1164
88,38 Kč 73,04 Kč bez DPH
Skladem (>10 ks)

Síran vápenatý je sůl, která mírně snižuje pH rmutu a dodává sírany a vápník. Sírany spolu s chloridy, respektive jejich správný poměr dle pivního stylu zajišťuje vyváženou chuť piva. Konkrétně sírany dodávají sušší profil a zvýrazňují hořkost piva. 

 Vápník je pak naprosto zásadním prvkem, který má na starost mnoho procesů, zejména:

podpora procesu snížení pH na kyselé prostředí = snížení rizika kontaminace, enzymatická aktivita (beta a alfa amylázy), podpora vysrážení nežádoucích bílkovin ze sladu, snížení jejich obsahu v sladině, podpora tvorby FAN (volný aminodusík= podpora kvasinek, podpora čistoty a stability piva, omezení tvorby zákalu i chladového.) Ochrana enzymů beta a alfa amylázy před příliš rychlým ukončením činnosti nárůstem teplot. Zabránění tvorby nežádoucích křemičitanů, taninů, polyfenolů (ostré chutě). Redukce Maillardovy reakce při chmelovaru (zvýšení barvy). Lepší proces čeření, flokulace kvasinek.Detailní informace

Detailní popis produktu

Síran vápenatý mírně snižuje pH rmutu. 1g sníží pH o 0,05 jednotek.

Orientační dávka pro úpravu vody: 1g na 10l varní vody dodá 28ppm vápníku a 56ppm síranů.

Forma: bílý prášek, dihydrát

Pozor, jedná se o pokročilý produkt, jehož dávkování je nutné vypočítat na základě znalosti minerálního profilu vaší vody, a to buď manuálně (Pivařka2), nebo v některém z programů na webu, například Brewfather.

Při práci s prostředky na úpravu vody dodržujte zásady bezpečné práce a noste ochranné prostředky!

Doplňkové parametry

Kategorie: Úprava vody
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: