Chlorid vápenatý 33% - 100ml ENDE

Kód: 1161
96,71 Kč 79,93 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Tento roztok přírodního a čistého chloridu vápenatého E509 (vhodný pro potraviny) obsahuje 33% chloridu vápenatého velmi často používanou komerčními pivovary. Chloridy dodávají pivu jemnou, plnou a sladěnou chuť. Vápník je pak naprosto zásadním prvkem, který má na starost mnoho procesů, zejména:


podpora procesu snížení pH na kyselé prostředí = snížení rizika kontaminace, enzymatická aktivita (beta a alfa amylázy), podpora vysrážení nežádoucích bílkovin ze sladu, snížení jejich obsahu v sladině, podpora tvorby FAN (volný aminodusík= podpora kvasinek, podpora čistoty a stability piva, omezení tvorby zákalu i chladového.) Ochrana enzymů beta a alfa amylázy před příliš rychlým ukončením činnosti nárůstem teplot. Zabránění tvorby nežádoucích křemičitanů, taninů, polyfenolů (ostré chutě). Redukce Maillardovy reakce při chmelovaru (zvýšení barvy). Lepší proces čeření, flokulace kvasinek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chlorid vápenatý mírně snižuje pH rmutu, 1g tekutého roztoku sníží pH o 0,02 jednotek.

Orientační dávkování: 1g tekutého 33% roztoku dodá do 10 litrů vody 12ppm vápníku a 21ppm chloridů.

Forma: 33% kapalný roztok.

Pozor, jedná se o pokročilý produkt, jehož dávkování je nutné vypočítat na základě znalosti minerálního profilu vaší vody, a to buď manuálně (Pivařka2), nebo v některém z programů na webu, například Brewfather.

Při práci se všemi výrobky na úpravu varní vody, dodržujte zásady bezpečné práce a noste ochranné prostředky!

Doplňkové parametry

Kategorie: Úprava vody
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: