Grapefruit IPA 5ml

Kód: 822
199 Kč 177,68 Kč bez DPH 13,27 Kč / 1 ml
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Jejich použití je velmi jednoduché. Můžete je považovat za stejné silice, které se nacházejí v chmelových hlávkách (peletách), ale byly vyextrahovány a jsou čisté, bez přebytečných látek obsažených v hlávkách (například vřeténko, lupínka, pryskyřice (hořké látky), lipidy, polyfenoly atd.).

Pokud se použijí do nápoje, například do piva, plní stejnou funkci jako by byly součástí chmelové hlávky.

Jejich výhodou je, že při aplikaci dodáváte pouze čisté silice, které ovlivňují pouze aroma, aniž by ovlivňovaly hořkost a další charakteristiky, které mohou být přítomny při použití celé chmelové hlávky (pelety) při studeném chmelení. Rozptýlení a aromatizace je téměř okamžitá, velmi efektivní a neexistuje riziko kontaminace piva.

Jejich aplikace závisí na požadavku receptury, ale obecně se používají tam, kde je potřeba dodat aroma. Můžete je použít ve fázích "dry hoppingu", jako náhradu za něj nebo je kombinovat s hlávkovým nebo peletovaným chmelem. Můžete je aplikovat na samotný závěr varu, do "hop backu", do vířivky, během ležení piva a dokonce i krátce před konzumací. Nejefektivnější jsou však při studeném chmelení během ležení.

Obvyklá dávka se pohybuje od 5 do 40 ml na hektolitr, ale záleží na požadavcích receptury a typu piva. Je důležité experimentovat a ladit dávku tak, aby odpovídala chuťovému profilu vašeho piva.

Výhodou silic je také to, že nepřinášejí "balast" z chmelových hlávek a nedochází k ztrátám piva ve chmelovém materiálu, jsou čisté a efektivní. Můžete si s nimi vytvořit vlastní kombinace aroma, což může být obtížné s peletovaným chmelem.

Silice jsou připravené k přímé aplikaci a nemusí se ředit.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné extrakty
Hmotnost: 0.2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: